Poznaj sposoby leczenia ostrogi piętowej

Poznaj sposoby leczenia ostrogi piętowej

Jakie są najczęściej spotykane sposoby leczenia ostrogi piętowej? Oczywiście niejednokrotnie jak przyznają ortopedzi, wystarczy we wczesnym stadium zapalenia rozcięgna piętowego zastosować specjalne leki czy też odpowiednią maść przeciwzapalną. Jednak w wielu przypadkach gdy tego typu dolegliwość rozwinęła się w adekwatny sposób, należy zdecydować się na zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej względnie pola magnetycznego i jonoforezy. Pewnie, że jest to w pełni bezpieczna oraz skuteczna metoda na to by leczyć ostrogę piętową, nie wolno jednak zapominać także o konieczności dopasowania wkładki ortopedycznej w indywidualny dla nas sposób. Ćwiczenia jakie zaleci nam rehabilitant, mają doprowadzić do rozluźnienia nerwów znajdujących się w okolicach pięty, jakie de facto w wielu sytuacjach są podrażanie właśnie przez ostrogę piętową co prowadzi do bardzo uciążliwego bólu.

Ile trwa leczenie ostrogi piętowej?

Ile trwa leczenie ostrogi piętowej? Mianowicie trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, duże znaczenie ma tutaj kwestia stadium w jakim znajduje się tego typu dolegliwość a tym samym jej swoistego rozwoju. Nie jest żadnym zaskoczeniem fakt, iż najczęściej pojawiamy się u ortopedy dopiero w momencie gdy ostroga piętowa ograniczyła naszą swobodę w kontekście funkcjonowania. Dodatkowo nie ma żadnych wątpliwości co do tego, iż zbyt długo zwlekamy z podjęciem w tym kierunku odpowiednich kroków, dlatego też leczenie ostrogi piętowej trwa niekiedy nawet kilka miesięcy. Należy także uwzględnić, iż organizm każdego z nas inaczej może zwalczać ostrogę piętową, często zajdzie potrzeba wykonania większej ilości ćwiczeń czy zabiegów jakie mają wzmocnić strukturę poduszki piętowej.

Co jest przydatne przy leczeniu ostrogi piętowej?

Powyżej wspomniano o wielu ważnych aspektach związanych z leczeniem ostrogi piętowej, nie zmienia to jednak zdania na temat konieczności zadbania o nasze stopy w pełnym tego słowa znaczeniu. Duże znaczenie odgrywa tutaj profilaktyka, nie pierwszy raz nawiązuje się do konieczności pozyskania wiedzy na temat wkładek ortopedycznych czy też odpowiedniego obuwia w kontekście dostosowania go do profilu naszej stopy. Ostroga piętowa jest często właśnie efektem tego, iż nie przykładamy do tego zbyt dużej uwagi a nawet co oczywiste bagatelizujemy potrzebę czy konieczność noszenia wkładek ortopedycznych. Niech więc ochrona stóp stanie się w tej sytuacji czymś o czym najzwyczajniej zaczniemy pamiętać, a niekiedy pozwoli nam zminimalizować ryzyko wystąpienia ostrogi piętowej. Jeżeli jednak dojdzie do jej pojawienia, to nie zwlekajmy z potrzebą udania się do doświadczonego oraz profesjonalnego ortopedy, jaki w rzetelny oraz dokładny sposób przeprowadzi nie tylko wszystkie badania, lecz przede wszystkim wdroży najbardziej skuteczne rozwiązanie w kontekście procesu leczenia. Właśnie ortopeda ma predyspozycje i kwalifikacje, by w takiej sytuacji oraz tego typu schorzeniu nam najzwyczajniej w świecie pomóc, zwłaszcza poprzez wykorzystanie możliwości fizykoterapii i wspomnianej rehabilitacji.