Leczenie ostrogi piętowej

Ostroga piętowa to nie jest schorzenie, które zagraża naszemu życiu, jednak bez dwóch zdań jest bardzo uciążliwe. Początkowo daje niezbyt wyraźne sygnały, ból w okolicach pięty pojawia się i równie szybko znika. Z czasem ból towarzyszy nam za każdym razem podczas chodzenia, a w najbardziej rozwiniętym stadium ból możemy odczuwać nawet podczas siedzenia, czy snu. Jak więc leczyć ostrogę piętową, jak pomóc sobie w momencie, gdy ból jest nie do zniesienia?

Doraźne leczenie ostrogi piętowej

Bardzo często nie jesteśmy pewni, co nam dolega, jednak odczuwamy po prostu ból. Warto pamiętać, że w przypadku ostrogi piętowej raczej niezbyt pomocne okażą się wszelkiego rodzaju żele i maści przeciwbólowe i przeciwzapalne. Niestety, w tych przypadkach żel czy maść nie wniknie aż tak głęboko w struktury, by móc nam pomóc. Uśmierzyć ból za to może zwyczajny zimny okład. Należy jednak pamiętać, by nie trzymać go zbyt długo na pięcie – mogą wystąpić odmrożenia, których oczywiście nie chcemy. Sposób z zimnymi kompresami działa właściwie na wszystkie urazy i zwyrodnienia kończyn.
Jeśli już nasza dolegliwość jest zdiagnozowana i jesteśmy w trakcie leczenia u ortopedy, to doraźnie na ból korzystnie wpływać mogą ćwiczenia rehabilitacyjne. Z pewnością ortopeda zaproponował rehabilitację połączoną z innymi zabiegami, lub lekami przeciwzapalnymi. Właśnie w przypadku wystąpienia bólu możemy delikatnie wykonywać ćwiczenia rozciągające, które mogą nam pomóc.

Leczenie główne ostrogi piętowej

Główne leczenie ostrogi piętowej powinno odbywać się u ortopedy i właściwie na samym początku powinno dojść do ustalenia przyczyny powstania ostrogi. Przyczyn może być całkiem sporo – od przeforsowania stawu u osób aktywnych, przez wrodzone wady kształtu ścięgien, aż do otyłości, która prowadzi do wielu schorzeń powiązanych z stopami. Po pierwsze więc należy wyeliminować przyczynę powstania ostrogi – czasem są to niewłaściwie buty, lub po prostu nadmierna aktywność. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiednich leków – jako że jest to stan zapalny, powinniśmy używać tutaj doustnych leków zapalnych, lub ewentualnie leków w zastrzykach. Jako dodatkowe leczenie można, a nawet należy wdrożyć tutaj rehabilitacje. Leczenie ostrogi piętowej w Krakowie i innych miastach Polski u rehabilitanta może wyglądać różnie, w zależności od konkretnego przypadku. Stosuje się na taką dolegliwość naprawdę różnych metod, jedna z popularniejszych, to leczenie falą uderzeniową. Jest to niezwykle skuteczna metoda, zupełnie bez inwazyjna i właściwie bezbolesna. Jedyną przeszkodą jest to, że zabieg aby był całkowicie skuteczny i dał efekt na długie lata musi być powtórzony kilkakrotnie. Nie jest to jednak duży wysiłek, sam zabieg jest bardzo krótki i można go określić nawet, jako dość przyjemny. Powinien być powtarzany co kilka dni. Dzięki temu przyniesie najlepsze rezultaty i pozwoli nam na pozbycie się ostrogi piętowej raz a porządnie. Spacery przestaną kojarzyć ci się z bólem.

Jeden komentarz

Comments are closed.