Jak dobrać odpowiednie obuwie ochronne?

 

Same ubrania nie wystarczą, ważny jest zakup obuwia do pracy

Obuwie medyczne powinno być wysokiej jakości. Jest białe, czarne lub granatowe – mogą mieć wzorek, czyli kwiatki, paski czy kółka. W sklepach specjalistycznych można kupić różne wzory i fasony takich butów. Są one przydatne i sprawdzają się zawsze w pracy lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego. Buty mogą być gładkie lub wzorzyste. Często są to tenisówki na gumowej podeszwie lub drewniaki na stabilnej, grubej podeszwie. Wysoka jakość takich butów jest gwarantowana, a lekarze kupują je do codziennej pracy.

Buty na co dzień

Obuwie medyczne powinno być dobrane do długości i tęgości stopy, ale nie może obciskać stopy. Wiele godzin chodzenia, stania i pracy na oddziale szpitalnym wymaga butów takich, jak druga skóra – wygodnych i komfortowych. Mogą to być typowe człapaki, ale powinny być bardzo wygodne oraz ładnie się prezentować. Panowie lubią drewniaki, panie też, wybierają czasem takie na prostej podeszwie lub na rodzaju koturnu. Panie doceniają także baleriny medyczne na nieco grubszej, antypoślizgowej podeszwie. Klapki czasami można nosić, ale nie jest to bynajmniej konieczność.

Obuwie do zadań specjalnych

Solidne buty medyczne sprawdzają się zawsze, dlatego każdy lekarz powinien mieć trzy-cztery pary. Panie lekarki chętnie kupują stabilne sandały medyczne białe lub granatowe. Warto skorzystać z takich butów i spokojnie zmieniać je co pewien czas. Obuwie lekarze mają w przychodni czy szpitalu, ponieważ tylko tam je noszą. Jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego lekarza. Solidne obuwie medyczne to lepsza praca, sposób, aby nogi nie bolały zbyt szybko. Takie obuwie można kupić w Medhoodie – sklep z odzieżą medyczną. Panie uwielbiają wygodne buty, ale mające pewne akcenty modowe. Panowie wybierają chętnie buty skórzane, ażurowe i przewiewne. Takie obuwie sprawdza się najlepiej i prezentuje się doskonale. W szpitalu nie moda jest najważniejsza, ale wygoda. Obuwie wygodne, komfortowe oraz dobrej klasy to rzecz godna uwagi. Lekarze przykładają dużą wagę do noszenia komfortowych butów podczas pracy.