Sposoby na bujną czuprynę. 

Sposoby na bujną czuprynę.

Problem z wypadającymi włosami dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wraz z wiekiem prześwity na skroniach lub czubku głowy stają się coraz bardziej widoczne. Jest to sytuacja bardzo krępująca, dlatego osoby poszkodowane tą przypadłością szukają różnych rozwiązań by nadal cieszyć się bujną czupryną. Domowe sposoby, szampony zagęszczające czy zabiegi kosmetyczne o jedne z podstawowych rozwiązań. Kiedy już nic nie pomaga, osoby często decydują się na przeszczep włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Włosy ulegają przerzedzeniu z różnych powodów. Czasem jest to stres, czasem choroba, a w niewielu przypadkach nieodpowiednia dieta czy też pielęgnacja włosa. W przypadku mężczyzn do głosu dochodzi testosteron. Podany na działanie enzymów zmienia się w dihydrotestosteron, który to bardzo niekorzystnie wpływa na mieszki włosowe, wręcz je niszcząc. Jedynym obszarem głowy, gdzie mieszki włosowe pozostają w nienaruszonym stanie jest potylica. Jest to miejsce, z którego pobiera się najczęściej włosy do przeszczepu. U kobiet sytuacja wygląda nieco inaczej. Ich łysienie związane jest ze zbyt małym poziomem estrogenów we krwi. U kobiet łysienia przebiega inaczej. Zauważalne jest znaczne przerzedzenie w okolicy czubka głowy czy też czoła. Podczas przeszczepu włosów, stosuje się metodę zagęszczenia włosów.

Jak wygląda zabieg przeszczepiania włosów?

Chcąc zakończyć te nierówną walkę między nami a wypadającymi włosami, niezbędne jest podjęcie drastycznych kroków. Jedynym sensownym rozwiązaniem staje się przeszczep włosów. Na rynku jest coraz więcej klinik świadczących te usługi. Podczas pierwszej wizyty u lekarza, omawiany jest ogólny stan włosów, zaznacza się linie przeszczepianych włosów, a także technikę jej wykonania. W zależności od wielkości łysiny oraz wieku pacjenta, zabieg trwa do około 3,5 h. Tego samego dnia opuszcza się klinikę, ze względu na stosowanie jedynie znieczulenia miejscowego. Zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że już po kilku dniach można spokojnie wrócić do pracy.