Rehabilitacja rehabilitacji nierówna

Z rehabilitacji korzystamy coraz częściej i coraz chętniej. Powody są różne, czasami zdrowotne, przebyty wypadek lub choroba, a czasami to czysta profilaktyka. Tak ogromne zainteresowanie rehabilitacją sprawiło, że na każdym kroku mamy kliniki i gabinety oferujące tego typu usługi. Tylko która z nich tak naprawdę jest dla nas odpowiednia? Czy wszystkie firmy istniejące na rynku są warte uwagi? Okazuje się, że i dlatego przy wyborze prywatnej placówki, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Jak naprawdę to jest z tymi prywatnymi placówkami? Sprawdzamy!

Różny poziom usług

Każdy, kto miał do czynienia z różnego typu gabinetami rehabilitacji, zgodzi się ze mną, że jakość usług bywa różna. Dobre podejście do pacjenta to zbyt mało, by wychwalać placówkę, potrzeba czegoś więcej. Doświadczonego personelu, który dobrze wie, na czym polega rehabilitacja i potrafi dobrać terapię indywidualnie do przypadku.

Ograniczony dostęp do specjalistów

Profesjonale gabinety rehabilitacji prowadzone są przez lekarzy specjalistów związanych z rehabilitacją. To oczywiście wcale nie musi oznaczać, że placówka kierowana przez kogoś o innym wykształceniu od razu jest gorsza. Ważne, by zatrudnieni w niej byli lekarze o specjalnościach związanych z daną dziedziną, czyli na przykład ortopeda, czy traumatolog. Co więcej, każdy pacjent powinien mieć stały dostęp do tych specjalistów i móc na bieżąco konsultować z nimi sposób terapii, jak również jej efekty. Niestety wiele placówek nie oferuje pełnego dostępu do specjalistów, co jedynie skonsultować można się z magistrem fizjoterapii. W poważniejszych przypadkach taka konsultacja to zdecydowanie za mało i lepiej zrezygnować z usług gabinetu.

Brak odpowiedniego wyposażenia

Placówki prowadzone przez niedoświadczone osoby są również bardzo ubogie w wyposażenie. Jak wiadomo rehabilitacja warszawa żoliborz to złożony proces, wymaga wykorzystania nie tylko różnego typu ćwiczeń, ale zabiegów i sprzętu. Bez odpowiedniego wyposażenia gabinet nie jest w stanie zapewnić dobrej rehabilitacji, a więc chodzenie do takiego gabinetu może być stratą czasu i pieniędzy. Lepiej postawić na sprawdzone i solidne gabinety, które oferują pacjentom pełne wyposażenie.

fala uderzeniowa warszawa