Do czego służy beta-alanina jako suplement diety?

Związek określany jako beta-alanina, beta-alanine to jeden z aminokwasów, którego izomery budują białka. W suplementacji beta-alanina ma cechy produktu o udowodnionej skuteczności w badaniach naukowych wykonanych przez niezależne ośrodki naukowe. Wykazuje również rzadkie skutki uboczne. Jak jest wykorzystywana suplementacja beta-alaniny? Sprawdź szczegóły.

Beta-alanina – rola w organizmie ludzkim

Związek organiczny określany jako beta-alanina należy do grupy aminokwasów. Beta-alanina stanowi składnik karnozyny, której poziom jest uzależniony od poziomu tego biosubstratu. Pośrednio zatem ilość beta-alaniny wpływa na odczuwanie zmęczenia fizycznego, zmęczenie mięśni oraz procesu regeneracji.

Beta-alanina a mięśnie

Suplementacja beta-alaniną wpływa na zwiększony poziom karnozyny we włóknach mięśniowych. Natomiast poziom karnozyny w mięśniach ma bezpośrednie przełożenie na utrzymanie prawidłowego pH w komórkach mięśniowych. Wpływa na wydolność organizmu, odpowiednią kurczliwość mięśni, zmniejszenie uczucia zmęczenia i przyspieszenie regeneracji.

Stosowanie beta-alaniny

Jak stosować beta-alaninę? Naturalna beta-alanina jako suplement diety kierowany głównie do osób uprawiających sporty, budujących masę mięśniową stosowana jest zwykle z innymi odżywkami. Pomaga walczyć z uczuciem zmęczenia, jednocześnie wspomagając mięśnie.

Aminokwas beta-alanina bywa częścią tak zwanych przedtreningówek, jak i odżywek wspomagających regenerację. Dobrym wyborem będą produkty renomowanych producentów takich jak OstroVit, specjalizujących się w produkcji odżywek i suplementów diety.

Zdrowa suplementacja beta-alaniną

Przy spożyciu zalecanej dziennej dawki beta-alaniny, wynoszącej średnio 1 do 5 gramów na dobę, skutki uboczne występują rzadko. Suplementację beta-alaniną warto wykonywać regularnie, w dawkach podzielonych. Warto stosować się do zalecanej dziennej dawki beta-alanine wskazywanej przez producenta wybranego suplementu diety.

Jak poznać, kiedy działa beta-alanina?

Jeżeli postanawiasz przyjmować beta alaninę regularnie, wraz z odpowiednim cyklem treningowym, skutki suplementacji mogą być odczuwalne już po kilku tygodniach. Jednorazowe przyjęcie zbyt dużej dawki beta-alaniny http://falauderzeniowa.edu.pl/ może objawiać się charakterystycznym mrowieniem i zaczerwienieniem skóry.

Jak stosować beta-alaninę – suplement diety kierowany do sportowców?

Beta-alanina, która pozytywnie wpływa na wydolność organizmu czy regenerację mięśni powinna być stosowana regularnie. Dla osób trenujących nie ma znaczenia, czy jest to dzień aktywności, czy przeznaczony na regenerację mięśni – w obu przypadkach zastosowanie beta-alaniny ma sens.