Dieta ketogeniczna – Sposób na utratę niechcianych kilogramów

Jeśli zastanawiasz się nad bezpiecznym sposobem pozbycia się dodatkowych kilogramów na brzuchu czy udach, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – dieta ketogeniczna. 

Pozwala ona na jedzenie do syta, bez wykonywania ciężkich i często nieskutecznych ćwiczeń. 

Jej błyskawiczne skutki oparte są na działaniu organizmu człowieka. 

Dzięki temu, kilogramy tracić będziemy szybko i bez większych skutków ubocznych. 

Przedstawiamy wpływ diety ketogenicznej na odchudzanie.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna polega na usunięciu z jadłospisu produktów bogatych w węglowodany. 

 

Nie można jeść pieczywa, niezależnie od tego czy jest ono białe czy pełnoziarniste, szerokim łukiem omijamy również płatki śniadaniowe oraz makarony.

 I oczywiście zabronione są słodycze. To ogromne źródło cukrów, które niewykorzystane przyczyniają się do powstawania tkanki tłuszczowej.

Co więc można jeść na diecie ketogenicznej? Oczywiście zdrowe tłuszcze. Uważajmy jednak, by nie były to tłuszcze szkodliwe, np. takie które znajdują się w margarynie. 

 

Wybierajmy masło, mięso od sprawdzonych dostawców, świeże ryby czy awokado i orzechy z ekologicznych upraw. 

Choć rezygnacja z węglowodanów może okazać się na początku wyzwaniem, to kiedy przywykniemy do takiego sposobu żywienia, nasz organizm nam podziękuje.

Na tej diecie nie należy przebywać zbyt długo.

 

Pozwala ona bowiem na spalanie nagromadzonego tłuszczu, gdyż energii w postaci węglowodanów nie dostarczamy z zewnątrz. Tworzą się tzw. ciała ketonowe i zaczynami tracić na wadze.

 

W trakcie przebywania na diecie ketonowej bacznie obserwujmy organizm. 

 

Przebieg diety ketogenicznej

 

Na początku możemy być ospali i zmęczeni, mogą nas również dopaść zaparcia i bóle dolnej części brzucha. Jeśli jednak są one przejściowe, to nie musisz się martwić. W innym przypadku koniecznie się zbadaj. 

 

Może być tak, że dieta ketogeniczna nie jest dla Ciebie. Albo że powinieneś odrobinę zwiększyć ilość spożywanych węglowodanów.

Wiele osób zaleca konsultacje lekarską przed przejściem na dietę ketogeniczną. Czasem konieczna jest również wizyta u dietetyka, który pomoże nam dobrać odpowiedni jadłospis. 

 

Prawdą jest natomiast, że nadmierna ilość węglowodanów powoduje otyłość, a w dodatku gluten w nich zawarty przyczynia się do powstawania złogów jelitowych i obniża odporność. 

 

Jeśli więc nasz organizm źle znosi przebywanie na restrykcyjnej diecie ketogenicznej, to często wystarczy jedynie zwiększyć poziom spożywanych węglowodanów. 

 

Chudnąć będziemy wprawdzie trochę wolniej, ale nie odczujemy na sobie żadnych poważnych skutków ubocznych. A mogą do nich należeć: bóle brzucha, częste oddawanie moczu, a nawet zaparcia czy wymioty.