Czy warto brać suplementy diety?

Suplementy diety to środki spożywcze. Są one źródłem takich witamin i składników mineralnych jak:  krzem, bor, fosfor, chlor, fluor, molibden, chrom, a także witamin A, D3, E, K, B1,B2, B6, B12. Co więcej ich stosowanie gwarantuje dostarczenie do organizmu: magnezu, żelaza, jodu, cynku, manganu, sodu, biotyny, kwasu foliowego.

Stosowanie suplementów diety

Wybrane produkty są wsparciem w diecie, ale pamiętaj, że: nie zastąpią Ci zbilansowanej diety. Preparaty powinno przyjmować się razem z posiłkiem lub zaraz po nim. Nie możesz też przekraczać zalecanej, dziennej dawki. Sprawdzaj dokładnie, czy dany produkt akurat jest Ci na pewno potrzebny.

Jak wybrać odpowiednie i bezpieczne suplementy diety?

Jeśli nie potrafisz wybrać dobrego preparatu, zgłoś się do lekarza, farmaceuty lub dietetyka. Najlepiej kupuj suplementy diety, które będą pochodzić od sprawdzonych producentów. Suplement diety, które jest dostępny w ofercie naszego sklepu to przykładowo sok z buraka. Będzie on odpowiedni dla osób, które mają anemię.

 

Sok z buraka to źródło: witamin z grupy B, C, A, E, K, żelaza, cynku, potasu, betaniny, błonnika, polifenoli. To, co warto wiedzieć to to, że burak oczyszcza organizm oraz poprawia przemianę materii. Stosowany jest również w przypadku stanów zapalnych oraz infekcji. Dzięki soku z buraka możesz zwiększyć swoją odporność oraz wpłynąć pozytywnie na kondycję organizmu.

Czy suplementy diety działają?

Aby suplement diety mógł działać, musi on być koniecznie bardzo dobrej jakości. Suplementy diety muszą mieć również odpowiednią wymaganą wartość energetyczną. Muszą mieć także deklarowaną ilość substancji czynnych. Nie mogę być również zanieczyszczone związkami chemicznymi różnego pochodzenia. Dlatego najlepiej kupować suplementy diety renomowanych producentów. W ofercie Produktów Bonifraterskich jest między innymi suplement diety – nasiona babki płesznik. Ten produkt przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania jelit oraz pomaga w utrzymaniu regularnych wypróżnień. Na pewno również pomoże w kontrolowaniu cholesterolu we krwi. Produkt usprawnia także prawidłowe trawienie.