Czy wiesz co skutecznie przyspiesza porost włosów na głowie

Czym jest wolumetria twarzy? 

Twarz jest naszą wizytówką, to właśnie ta część ciała przykuwa uwagę innych w pierwszej kolejności. Z upływem czasu skóra na twarzy traci swój blask i jędrność. Czy zatem jedyny ratunek dla osób pragnących dokonać estetyki twarzy to zabieg chirurgiczny? Niekoniecznie! Dowiedz się czym jest wolumetria twarzy, dla kogo jest przeznaczona. 

Czym jest wolumetria twarzy? 

Wolumetria twarzy to zabieg, którego celem jest korekta kształtu twarzy i jej poszczególnych elementów. Zabieg ten wykonuje się za pomocą wstrzykiwania kwasu hialuronowego skutecznie i długotrwale zwiększającym objętość tkanek miękkich w miejscach ubytków. Dla wielu ingerencja za pomocą użycia skalpela wywołuje spore obawy. Zabieg wolumetrii twarzy będzie zatem doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie chcą bądź nie mogą sobie pozwolić na chirurgię plastyczną twarzy. Kwas hialuronowy jest związkiem wiążącym wodę w skórze. Występuje on w organizmie człowieka naturalnie, jednak z czasem jego ilość w ciele maleje. Zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego u człowieka skutkuje powstawaniem zmarszczek i utratą sprężystości. Dzięki wykonaniu zabiegu wolumetrii twarzy będziemy w stanie odwrócić niekorzystne efekty upływającego czasu na twarzy. Warto też wspomnieć, że przy kolejnych zabiegach zmniejsza się ilość potrzebnego kwasu hialuronowego do wykonania zabiegu.

Jakie są zalety zabiegu wolumetrii twarzy?

Ogromną zaletą wynikającą z poddania się zabiegowi jest to na czym zależy nam najbardziej, czyli efekt. Po wykonaniu zabiegu efekty widoczne są właściwie natychmiastowo, bezpośrednio po zaaplikowaniu preparatu. Pełne efekty będzie można zaobserwować po około trzech tygodniach. Bardzo ważny jest również fakt, iż efekty utrzymują się do 1,5 roku a nawet dłużej. Zabieg wolumetrii twarzy ma szerokie zastosowanie w estetyce twarzy, dzięki niemu istnieje możliwość m.in: konturowania zarysu żuchwy, likwidacja zmarszczek, korekta opadających policzków, wyszczuplenie twarzy, ujędrnianie skóry, zminimalizowanie cieni pod oczami a nawet drobne korekty nosa.

Gęstość i plastyczność preparatu daje ogromne możliwości w uzyskaniu bardzo naturalnych efektów. Niejednokrotnie osoby, które zdecydowały się na przeprowadzenie zabiegu były zadziwione efektami. Na ogół otoczenie nie dostrzega, że twarz została poddana zabiegowi. Wolumetria twarzy niesie za sobą jeszcze jedną niewątpliwą wartość, mianowicie wzrost jakości życia. To jak wyglądamy ma wielkie oddziaływanie na to jak żyjemy, jak się zachowujemy. Ludzie, którzy poddali się temu zabiegowi deklarują, że stali się bardziej otwarci, towarzyscy, pewni siebie i zaczęli żyć pełnią życia.

Dlaczego warto wziąć pod rozwagę wykonanie zabiegu wolumetrii twarzy? Uwzględniając wymienione zalety i stosunkowo niewielkie koszta (mowa o nich w dalszej części tekstu) wolumetria twarzy jest zabiegiem, który sprawdzi się zarówno w przypadku redukcji mniejszych i większych niedoskonałości. Wielu klientów podkreśla znaczenie braku ingerencji chirurgicznej przy jednoczesnym szybkim efekcie i jakości zabiegu.

Kto wykonuje zabieg wolumetrii? i na co należy zwrócić uwagę przed i po jego wykonaniu? 

Zabieg wolumetrii twarzy wykonuje lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej. W pierwszej kolejności konieczna jest konsultacja, podczas której lekarz razem pacjentem omawia, których części twarzy ma dotyczyć zabieg i jakich efektów można się spodziewać. Pierwszym etapem jest oczyszczanie i odkażanie skóry w miejscu gdzie będzie przeprowadzana wolumetria. Po wcześniejszym podpisaniu zgody przez klienta można przystąpić do wykonywania zabiegu.

Sam zabieg jest niemalże bezbolesny, wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym a czas trwania aplikacji na ogół wynosi około 20-30 minut. Preparat wprowadza się w tkankę podskórną lub pod mięśnie za pomocą igły bądź kaniuli. W trakcie trwania zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkiego rozpychania tkanki podskórnej. Możliwe następstwa zabiegu to delikatnie zaczerwieniona lub podrażniona skóra, jednak skutki te znikną w przeciągu kilku dni.

Po zabiegu wykonuje się masaż twarzy mający na celu dokładne i równomierne rozprowadzenie płynu, aby efekt spełniał oczekiwania klienta. , natomiast już po jego przeprowadzeniu trzeba pamiętać o wzmożonej pielęgnacji i oczyszczaniu korygowanych miejsc. Zaleca się także stosowanie masażu twarzy. Wykonanie zabiegu nie uniemożliwia normalnego funkcjonowania, z domu można wyjść już następnego dnia. Trzeba natomiast mieć na uwadze, że przez kolejne kilka dni absolutnie nie powinno się nakładać makijażu. Poza tym zaleca się spanie na plecach przez kilka tygodni. W żadnym wypadku nie można korzystać  z sauny i wystawiać się na oddziaływanie promieni słonecznych. Na miarę możliwości należy też unikać wysiłku fizycznego. Po wykonaniu zabiegu wolumetrii nie powinno się przez okres około miesiąca wykonywać innych zabiegów medycznych twarzy.

Czy istnieją przeciwwskazania?

Istotną kwestią jest zakaz picia alkoholu w dniu przeprowadzania zabiegu. Sugeruje się na kilka dni przed zabiegiem odstawienie leków jak np. aspiryna mogących mieć wpływ na rozrzedzenie krwi. Oczywiście, jeśli osoby poddające się leczeniu i przyjmujące leki w celu jej kontynuowania powinny skonsultować się z lekarzem zanim podejmą decyzję o ich odstawieniu. Jeżeli odstawienie leków z różnych https://lekarzewarszawa.edu.pl/ powodów nie jest możliwe należy przekazać te informacje lekarzowi, który będzie przeprowadzać zabieg. Ważną informacją dla kobiet zdecydowanych na zabieg jest nie ustalanie terminu zabiegu w okresie trwającej miesiączki, ponieważ procedura może okazać się bardziej bolesna. Również kobiety w ciąży nie powinny decydować się na zabieg. Choroby skóry takiej jak łuszczyca czy bielactwo są też przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Są to ogólne zalecenia, jednak kwestie związane z możliwością przeprowadzenia zabiegu zostaną omówienie z lekarzem na pierwszej wizycie.

Czy zabieg wolumetrii twarzy jest bezpieczny?

Do tej pory nie odnotowano żadnych poważnych komplikacji po wykonaniu zabiegu. Należy jednak pamiętać, aby korzystać z usług tylko i wyłącznie znanych i sprawdzonych przez innych klientów klinik. Warto też zanim wybierzemy lekarza zainteresować się opiniami na jego temat. Nasze wątpliwości powinna zwrócić dużo niższa kwota, w porównaniu do innych placówek. Nie warto szukać w tym przypadku tańszych rozwiązań, których efekty mogą być wielce niezadowalające. Jeśli zabieg wykonuje profesjonalista, została z nami przeprowadzona rozmowa dotycząca stanu zdrowia przed zabiegiem nie należy się obawiać.

Jaka jest cena zabiegu i gdzie można go wykonać? 

Wolumetria twarzy jest zabiegiem medycznym, zatem wykonuje się go w klinikach medycyny estetycznej. Kliniki medycyny estetycznej skupione są przede wszystkim w dużych miastach. Jedynym z wielu miast w Polsce gdzie można wykonać wolumetrię twarzy jest Gdańsk. W samym Gdańsku wolumetrię twarzy oferuje co najmniej kilka klinik specjalizujących się w tego typu zabiegach.

Cena i zakres usług uzależniony jest od miejsca, w którym taki zabieg zdecydujemy się wykonać. Pamiętajmy, że na wysokość kwoty wpływ ma ilość i rodzaj niedoskonałości. Cena będzie też różna w przypadku poszczególnych części twarzy. Na ogół kwota jaką trzeba przeznaczyć na zabieg mieści się w przedziale 1000 do 3000 złotych.