Co zrobić z ubytkami w zębach?

Niektórzy z nas już od najmłodszych lat mają jakieś problemy. Bez wątpienia tymi z bardziej uciążliwych są problemy z zębami. Ubytki mogą powodować komplikacje, jeśli chodzi o przeżuwanie. Następstwem nieleczonych ubytków mogą być braki w uzębieniu, a uzupełnieniem wspomnianych braków zajmuje się protetyka. Pamiętajmy o tym, aby utraty jakiegokolwiek zęba nie lekceważyć. Bywają takie sytuacje, że pacjenci nie uzupełniają ubytków w szczególności wtedy, gdy chodzi o tylne zęby.

Natychmiastowa interwencja

Oczywiście tego nie widać i być może nie przeszkadza to w trakcie jedzenia, ale może powodować spore komplikacje w przyszłości – właśnie dlatego nigdy nie powinniśmy tego bagatelizować. W przypadku, gdy przez długi czas nie uzupełnimy braków, pozostałe zęby mogą zacząć się przemieszczać. Pojawiają się zmiany w zgryzie, a to z kolei często może prowadzić do zmian kostnych w naszej żuchwie, co oczywiście jest bardzo niekorzystne. Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale istnieje możliwość, że pojawią się zmiany w naszym wyglądzie na twarzy poprzez np. bardziej uwydatnione zmarszczki. Jeśli zdecydujemy się na uzupełnienie zębów, warto wiedzieć jakie mamy możliwości. Wyróżniamy tak naprawdę trzy typy protez.

Jakie są typy protez zębowych?

Pierwsze z nich są to protezy stałe. Jest to metoda, która pozwala na stałe wstawić nowe zęby. Stosuje się ją najczęściej do pojedynczych ubytków w uzębieniu. Drugi rodzaj to protezy ruchome, czyli takie, które mamy możliwość wyciagnięcia z jamy ustnej po to, aby zachować higienę. Tą metodą można z powodzeniem uzupełniać nawet te rozległe ubytki. Trzecia metoda to w zasadzie nie do końca jeden element, bo chodzi tutaj o prace kombinowane. Dzięki temu jest możliwość wykonania wszystkiego co pomoże w utrzymaniu protezy w ustach pacjenta. Jeśli nie wiemy, gdzie udać się w razie problemów z naszym uzębieniem to – szukając gabinetu w Łodzi, będzie to, gdzie obsługa zawsze jest na najwyższym poziomie.łożyska skrzyni biegów