Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek

Zmarszczki są zwykle najbardziej znienawidzoną przez kobiety oznaką upływu czasu. Niestety bardzo często stosowane kremy nie radzą sobie z tym problemem, wobec czego szukamy takich metod, które to umożliwią skuteczne wypełnianie zmarszczek. Bardzo często wybieranymi, nieinwazyjnymi sposobami są liftingi. Do wyboru mamy tutaj kilka opcji, z wykorzystaniem różnego rodzaju substancji. Wiele kobiet i mężczyzn decyduje się na wstrzyknięcie botoksu. Jest on szczególnie polecany, w przypadku gdy chcemy się pozbyć zmarszczek mimicznych. Cały zabieg kosztuje od 400 złotych do tysiąca, na wybraną partię twarzy. Wstrzykiwanie trucizny botulinowej nie jest czasochłonne, jednakże nie należy tego zabiegu w żadnym przypadku przeprowadzać samodzielnie, bowiem mówimy tutaj o silnie działającym kwasie kiełbasianym, który paraliżuje i rozluźnia mięśnie. Efekt zabiegu utrzymuje się przez pół roku.

Inną często stosowaną do usuwania zmarszczek substancją jest kwas hialuronowy. Podobnie jak w przypadku botoksu, jest on wykorzystywany do likwidowania zmarszczek mimicznych. Ponadto doskonale sprawdza się w przypadku zapadniętych skroni i nieestetycznych bruzd nosowo-ustowych. Wyniki są widoczne niemalże natychmiast po ostrzykiwaniu, przy czym będziemy mogli się nimi cieszyć przez kolejny rok, a nawet w niektórych przypadkach 18 miesięcy. Sporo szczególnie pań ceni sobie nici liftingujące. W pewnym sensie stymulują one skórę do zwiększonej produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra stanie się gładsza, jędrniejsza, a także lepiej napięta.

Poza wspomnianymi kuracjami, wiele gabinetów oferuje także radiofrekwencję. W trakcie emisji fal radiowych rozgrzewane są włókna kolagenowe, które obkurczając się, napinają skórę, a tym samym następuje niwelacja zmarszczek. Jak więc widzimy mamy dzisiaj sporo metod, dzięki którym możemy pozbyć się niechcianych bruzd na twarzy. Musimy jednak pamiętać, aby wybierać sprawdzone miejsca, by efekty kuracji były dokładnie takie, jak chcemy, a nie wiązały się z przykrymi następstwami.