W sytuacji gdy bolą nas pięty, istnieje duże prawdopodobieństwo iż zmagamy się z ostrogą piętową

W sytuacji gdy bolą nas pięty, istnieje duże prawdopodobieństwo iż zmagamy się z ostrogą piętową

W sytuacji gdy odczuwamy ból pięty przy chodzeniu, a tym samym z czasem niemal się on nasila w tej okolicy naszej stopy, to możemy być niemal pewni jednego, a mianowicie iż jest to ostroga piętowa. Oczywiście identyfikuje się ja nie tylko po tym, iż pojawił się ból pięty ale również odcisku a raczej przemieszczonej kości, która de facto przeszkadza nam w chodzeniu, a nawet zakładaniu buta. Pewnie, że początkowy ból pięty przy chodzeniu w aspekcie ostrogi piętowej jest znośny, i pojawia się tylko w momencie gdy na nią stajemy, jednak z czasem możemy być pewni, iż stanie się dla nas nie lada problemem. Dodatkowo nie przejdzie sam z siebie, ból pięty w przypadku ostrogi piętowej a więc najbardziej popularnej dolegliwości ortopedycznej, czy jakiejkolwiek innej niezbędne jest podjęcie się leczenia, z zastosowaniem niezbędnych optymalnych w tym aspekcie rozwiązań.

Ostroga piętowa to bardzo bolesna przypadłość

Ostroga piętowa to bardzo bolesna przypadłość, można powiedzieć więcej a mianowicie taka, jaka przeszkadza nam w stawaniu nie tylko na stopę ale zwłaszcza na piętę. Jest efektem mocnego stanu zapalnego mięśni, przesuwania kości oraz jej ścierania, tym samym nacisku jaki z tego tytułu wręcz powstaje. Dlatego każdy ortopeda odrzuci możliwość farmakologicznego leczenia takiej przypadłości, wręcz uzna to za coś nieodpowiedniego co powinno nam dać do myślenia gdy zamierzamy przyjmować leki przeciwbólowe. Tutaj niezbędne jest zastosowanie bardziej skutecznych i bezinwazyjnych metod, jakie pozwolą nie tylko uporać się z samymi objawami ale również w całości zwalczyć ostrogę piętową.

Jak leczyć ostrogę piętową?

Jak powinniśmy leczyć ostrogę piętową? Przede wszystkim w skuteczny oraz odpowiedni dla niej sposób, nie ma jakichkolwiek wątpliwości iż ból pięty najczęściej rozbija się za pośrednictwem fali uderzeniowej, która znajduje w wielu przypadkach zastosowanie. Dodatkowo pojawia się potrzeba a raczej konieczność uwzględnienia fizykoterapii, specjalistycznych masaży których celem jest wyeliminowanie innych objawów powiązanych z ostrogą piętową. W niektórych rzadkich przypadkach niezbędne jest wykonanie zabiegu operacyjnego, dlatego aby zminimalizować ryzyko rozwoju stadium ostrogi piętowej, należy gdy tylko odczuwamy ból pięty przy chodzeniu, niemal natychmiast udać się do ortopedy. Dzięki wykonaniu niezbędnych oraz potrzebnych badań, do których zalicza się USG stopy lub sam rentgen uda się nie tylko określić stadium ale również wdrożyć jak najszybciej metodę leczenia pozwalające na znacznie szybsze rozprawienie się z ostrogą piętową. Ból pięty to zawsze oznaka tego, iż z naszymi mięśniami, więzadłami i ścięgnami jest coś nie tak, a nawet pojawił się pewien problem, jaki najzwyczajniej w świecie należy rozwiązać. Jednak jest to zadanie dla specjalisty i fachowca, co za tym idzie ortopedy który posiada wszelkie potrzebne kompetencję i predyspozycje, by nam w tej oraz wielu przypadkach pomóc. Nie przeciągajmy przy tym wizyty w czasie, gdyż im dłużej zwlekamy tym dolegliwość czy dana przypadłość ortopedyczna naszych stóp się co za tym idzie pogłębia.