Profesjonalny ginekolog z Warszawy wyjaśnia najważniejsze kwestie dotyczące ciąży o wysokim ryzyku

Profesjonalny ginekolog z Warszawy wyjaśnia najważniejsze kwestie dotyczące ciąży o wysokim ryzyku

Kobiety często myślą o ciąży jako czasie oczekiwania. Większość kobiet odczuwa właśnie te emocje, gdy dowiedzą się, że są w ciąży. Jednak dla niektórych z nich to podekscytowanie miesza się z niepokojem. Niektóre ciąże są uważane za wysokie ryzyko. Kobiety z ciążami wysokiego ryzyka wymagają wyższego poziomu opieki przez ginekologa. Warszawa to miasto, które dzięki wielu specjalistom stara się zapewnić każdej kobiecie najwyższą jakość opieki nad ciążą, zarówno tej pod względem wysokiego ryzyka, jak i bez niego.

Definicja tego, czym jest ciąża wysokiego ryzyka

Jeśli Ty lub dziecko ma zwiększoną szansę na problem zdrowotny, ciąża może zostać potraktowana jako ta wysokiego ryzyka. Gwarantuje to, że otrzymasz odpowiedni poziom leczenia na wszystkich etapach ciąży i porodu.

Powody, dla których ciąża może być obciążona wysokim ryzykiem

  • Masz wcześniej występujące schorzenia, takie jak cukrzyca, epilepsja, wysokie ciśnienie krwi, rak, choroba nerek, astma, toczeń, zapalenie stawów lub problemy z sercem.
  • Masz więcej niż 35 lat. Jest to zaawansowany wiek matki i niezależnie od tego, jak zdrowa jest ciąża, ze względu na zwiększone ryzyko powikłań określana jest jako ciąża wysokiego ryzyka.
  • Masz mniej niż 17 lat. Ciąża, która występuje przed 17 rokiem życia, zwiększa ryzyko nadciśnienia w czasie ciąży, występowania niedokrwistości i braku odpowiedniego przyrostu masy ciała, które uniemożliwia wsparcia rosnącego dziecka.
  • Masz historię poronień.
  • Dziecko ma chorobę genetyczną, na przykład chorobę serca lub zespół Downa.
  • Miałaś problemy z wcześniejszymi ciążami – niektóre kobiety są bardziej podatne na rozwijające się zagrożenia, takie jak przedwczesny poród.
  • Masz określone leki na istniejące schorzenia.

Czym różni się opieka nad ciążą o wysokim ryzyku od tej bez

Ze względu na liczbę czynników, które decydują o tym, czy ciąża stanowi wysokie ryzyko, nie ma jednej ustalonej metody opieki nad ciążą wysokiego ryzyka. Jednak niektóre czynniki, które będą się różnić od ciąży bez ryzyka, to:

  • Więcej wizyt kontrolnych. Ginekolog może umawiać Cię więcej niż raz na miesiąc, podczas trwania całej ciąży.
  • Więcej badań – pomagają one upewnić się ginekologowi, że Twoje dziecko prawidłowo się rozwija.

W jaki sposób dobrze dobrany ginekolog Warszawa pomoże?

Każdy ginekolog powinien zobowiązać się do pomagania Ci w przeprowadzeniu prawidłowej ciąży. Twój stan emocjonalny w znacznym stopniu przyczynia się do ogólnego samopoczucia w tym czasie. Z tego powodu dobrze dobrany ginekolog dołoży wszelkich starań, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące wszystkich aspektów ciąży.

Powinien zapewnić Ci wszystkie potrzebne badania. To często pozwala sprawdzić ciąże z Downem i inne nieprawidłowości. Ginekolog powinien pomóc Ci w drodze do zdrowej ciąży dzięki podwyższonemu poziomowi spersonalizowanej opieki zdrowotnej. Jeśli masz pytania dotyczące opieki nad ciążą wysokiego ryzyka, nie wahaj się zadzwonić do wybranego ginekologa w Warszawie.