Medycyna estetyczna na miarę 2019 roku – nowości w Klinice Skyclinic

Medycyna estetyczna na miarę 2019 roku – nowości w Klinice Skyclinic

Medycyna a wraz z nią także medycyna estetyczna to dziedziny, które charakteryzuje ciągły rozwój i postęp. Wraz z nowymi osiągnięciami technologii, powstają nowe możliwości badań wpływu poszczególnych form energii i metod na funkcjonowanie ludzkiego ciała. Medycyna estetyczna wykorzystuje zaś, najnowsze, najbardziej bezpieczne i skuteczne a jednocześnie najmniej inwazyjne metody. Nieustannie poszukuje unikatowych rozwiązań, mogących poprawić urodę, a tym samym wpłynąć na polepszenie jakości życia. Nasza Klinika Skyclinic stoi na straży, pilnując aby zawsze oferować bezpieczne i innowacyjne zabiegi idące z duchem czasu, a nawet wyznaczające jego kierunek. Zabiegi 2019 roku to przede wszystkim: transplantacja włosów metodą FUE, zabieg INNOFACIAL, LIPOTRANSFER MICRO NANO FAT oraz bezkonkurencyjna ONDA.

ONDA, liposukcja falą elektromagnetyczną- przełomem w walce z cellulitem

ONDA to upragnione, ostateczne rozwiązanie problemów niechcianego, uporczywego cellulitu a także zwiotczałej i pozbawionej jędrności skóry.Ten bezkonkurencyjny zabieg Hi-Tech precyzyjnie namierza komórki tłuszczowe, unicestwiając je. Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowany personel kosmetologów i lekarzy. Wykonuje się je w seriach, w odstępach 2 tygodniowych. Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Po zabiegu możliwe jest przejściowe pogorszenie samopoczucia przez około 48 godzin. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, więc można wrócić do codziennych aktywności.

Wskazania do zabiegu ONDA:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud, pośladków, ramion lub innych części ciała,
 • wiotkość skóry i utrata jej jędrności,
 • problem obwisłej skóry po ciąży lub odchudzaniu,
 • wyszczuplenie i modelowanie sylwetki
 • cellulit w każdym stadium.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • choroby zakaźne, neurologiczne, immunologiczne, serca, układu krwionośnego,
 • infekcje i stany zapalne,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nowotwory,
 • uszkodzenia wątroby i nerek,
 • epilepsja,
 • wszczepione neurostymulatory,
 • cukrzyca.

Tajemnica skuteczności urządzenia ONDA

Technologia działania innowacyjnego urządzenia ONDA jest oparta o zastosowanie systemu COOLWAVES. Wykorzystywane są w nim specjalne mikrofale, które dokładnie namierzają komórki tłuszczowe i niszczą je. Najważniejsze, że dzieje się to bez ryzyka i podrażnień otaczających tkanek. ONDA jest wyposażona w dwie, specjalne głowice SMART, którymi opracowuje się obszar zabiegowy. Ważny jest komfort podczas zabiegu, dlatego urządzenie posiada system chłodzenia kontaktowego, zapewniający bezbolesność zabiegu. Skuteczność zabiegu jest zagwarantowana, poprzez działanie w trzech płaszczyznach. Po pierwsze, ONDA redukuje miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową, poprzez jej namierzenie a następnie rozbicie membran komórek tłuszczowych i naturalne usunięcie adipocytów z organizmu. Kolejną płaszczyzną działania urządzenia jest redukcja cellulitu, poprzez płytsze działanie mikrofal. Trzecią składową sukcesu jest ujędrnianie skóry, poprzez stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, który tworzy rusztowanie skóry.

LIPOTRANSFER MICRO NANO FAT sprawia, że własny tłuszcz nam pomaga!

Zabieg MICRO NANO FAT to niezwykle nowoczesne połączenie medycyny regeneracyjnej z wolumetrią. W zabiegu, wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjenta, co sprawia, że efekty utrzymują się dłużej, niż w przypadku użycia dotychczasowych wypełniaczy. wystarczy jeden zabieg, aby cieszyć się efektami, tej rewolucyjnej metody korekcji niedoskonałości. Zabieg wykonywany jest przez lekarzy, którzy za pomocą specjalnej kaniuli pobierają materiał tłuszczowy od Pacjenta. Ze względu na to, że zabieg wykonuje się tkankami własnymi pacjenta, jest on bardzo dla niego bezpieczny, a efekty są trwałe i naturalne. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, ani rekonwalescencji, Lipofilling trwa około 30 minut.

Wskazania do zabiegu LIPOTRANSFER MICRO NANO FAT

Zabieg ten wykonuje się u osób, które:

 • mają zmarszczki,
 • odznaczają się zbyt szczupła, pozbawioną objętości i jędrności twarzą,
 • potrzebują korekty kształtu nosa, ust, brody.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu Lipofillingu są:

 • stany zapalne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ciąża i laktacja,
 • nowotwory,
 • cukrzyca.

W jaki sposób działa LIPOTRANSFER MICRO NANO FAT?

Zabieg lipofillingu dzieli się na 3 etapy. Najpierw lekarz pobiera od Pacjenta tkankę tłuszczową, z okolicy biodra. Robi to specjalną kaniulą, po uprzednim znieczuleniu Pacjenta. Kolejnym etapem jest oczyszczenie pobranego materiału i jego filtrowanie przez specjalnie skonstruowany system, który dodatkowo rozdrabnia komórki tłuszczowe. Część pobranych adipocytów poddaje się procesowi niszczenia, w celu uwolnienia komórek macierzystych. Taki materiał to tłuszcz zmikronizowany (NANO FAT). Ostatnią fazą zabiegu jest podanie oczyszczonej tkanki tłuszczowej Pacjentowi. NANO FAT podawany jest tuż pod powierzchnią skóry, aby ją zrewitalizować. Pozostałą część materiału (MICRO FAT) wykorzystuje się w wolumetrii, w celu nadania objętości, potrzebującym tego tkankom. Dzięki temu można zmniejszyć widoczność bruzd i zmarszczek, zredukować oznaki zmęczenia okolic oczu i nadać lepszy kształt nosowi, ustom i brodzie.

Transplantacja włosów metodą FUE

Transplantacja włosów metodą FUE to innowacyjna metoda przeszczepu, która polega na pobraniu jednostek mieszkowo – włosowych z okolicy potylicznej do miejsc, które tego potrzebują. W Klinice Skyclinic wykonuje się go z wykorzystaniem robota medycznego ARTAS. To jednodniowy zabieg. Przed zabiegiem Pacjent musi wykonać badania krwi oraz jej krzepliwości. Kilka dni przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew, picia alkoholu, mocnej kawy oraz herbaty. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Gojenie powinno zakończyć się po upływie 14 dni. Po zabiegu należy unikać możliwości zabrudzenia miejsc zabiegowych i noszenia obcisłych czapek. Efekty są widoczne po czasie od 5 do 12 miesięcy.

Wskazania do zabiegu transplantacji włosów metodą FUE

Zabieg dedykowany jest głównie osobom, cierpiącym na łysienie androgenowe. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, choć druga grupa przeważa w statystykach. To poważny problem, dotykający często młode osoby po 18 roku życia. Powoduje kompleksy, a w konsekwencji może doprowadzić do depresji. Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Należą do nich: czynniki fizyczne, przyjmowanie niektórych leków, choroby zakaźne, układowe, choroby owłosionej skóry głowy oraz czynniki genetyczne.

Przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów FUE to:

 • stany ropne i zapalne skóry głowy,
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • uczulenie na środki znieczulające,
 • brak odpowiednich miejsc dawczych ze zdrowymi włosami.

Schemat zabiegu transplantacji włosów metodą FUE

Zabieg FUE polega na pobieraniu pojedynczych zespołów włosowych z obszaru potylicznego pacjenta, który w dniu zabiegu zostaje ogolony. Jest to jedyny obszar dawczy, w którym mieszki włosowe są odporne na działanie dihydrotestosteronu, który powoduje łysienie. Przeszczepia się niezbędne struktury włosowe razem z komórkami macierzystymi. Unikalny robot ARTAS pobiera ze skóry głowy pojedyncze zespoły mieszkowe, rozdziela je bardzo precyzyjnie i umieszcza w miejscu docelowym głowy. Trzeba pamiętać, że na efekt czeka się od 5 do 12 miesięcy, ponieważ przeszczepione włosy przechodzą w fazę telogenu i wypadają. Nowe odrastają po kilku miesiącach. Zaletami tego zabiegu są: krótszy czas rekonwalescencji, mniejszy dyskomfort podczas zabiegu, brak blizn pozabiegowych oraz naturalny i co najważniejsze trwały efekt przeszczepu włosów.

INNOFACIAL – hydradermabrazja kwasowa

Kolejną nowością roku 2019 jest zabieg regenerująco-kondycjonujący INNOFACIAL. Powoduje natychmiastowe nawilżenie, kompleksowe oczyszczenie i poprawę jakości skóry. Zabieg pobudza mikrokrążenie i sprawia, że funkcjonalność skóry zostaje zintensyfikowana. Zabieg pozwala na głębokie dotarcie substancji aktywnych. INNOFACIAL łączy zalety mikrodermabrazji, peelingu i maseczki regenerującej. Od podobnych zabiegów odróżnia go to, że aparatura nie podaje wody, tylko specjalistyczne płyny kosmetyczne, zawierające substancje dostosowane do problemów skórnych. Można go łączyć z innymi zabiegami. Zabieg trwa maksymalnie 40 minut. Jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji ani przygotowań do zabiegu. Można go powtarzać co tydzień.

Wskazania do zabiegu hydradermabrazji kwasowej

 • sucha, odwodniona i niedotleniona skóra,
 • cera tłusta i mieszana,
 • skłonność do trądziku,
 • zanieczyszczenie skóry,
 • nierówny koloryt i małe przebarwienia.

Przeciwwskazań jest niewiele. Są nimi: opryszczka, oparzenia słoneczne oraz uszkodzenia i niektóre stany zapalne skóry.

Efekty zabiegu INNOFACIAL

Zabieg jest bardzo przyjemny. Kiedy doda się do tego świetne efekty, to stanie się jasne, że jest to zabieg warty uwagi. Zmiany są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Skóra jest dogłębnie nawilżona, rozjaśniona, koloryt zostaje wyrównany. Wygładza także drobne zmarszczki i zmniejsza zmiany trądzikowe. Normalizuje także wydzielanie sebum, co jest niezwykle istotne dla skór tłustych i mieszanych ze skłonnością do trądziku. Nie ma żadnych skutków ubocznych.

Podsumowując, rok 2019 obfituje w nowoczesne, niezwykle skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki wciąż rozwijającej się technologii w naszej Klinice Skyclinic jesteśmy gotowi na kompleksową pomoc w problemach, związanych z pięknem ludzkiego ciała.