Jak dbać o perukę syntetyczną?

Gdy pozyskało się sztuczne peruki niezbędne jest odpowiednio o nie dbanie, gdy zamierza się z nich korzystać w odpowiednio długim okresie czasu. Trzeba brać pod uwagę, że przy posiadaniu sztucznych peruk nie można ich czesać, gdy posiadają kręcone włosy. Natomiast można delikatnie czesać proste włosy. Realizować można czesanie zarówno suchych jak też wilgotnych włosów sztucznych. Kręcone peruki można jedynie układać poprzez delikatne rozczesywanie palcami. W ten sposób możliwe jest uformowanie i ułożenie w odpowiedni sposób loków.

Regularna pielęgnacja peruk

Posiadając oraz używając sztucznych peruk niezbędne jest odpowiednie, regularne o nich dbanie. Konkretne działania pielęgnacyjne muszą być wykonane zarówno przy włosach kręconych jak też prostych. Specyficzna pielęgnacja dotyczy sztucznych włosów kręconych, które nie mogą być rozczesywane. Niezbędne jest między innymi:

– odpowiednie mycie takich włosów,

  • bezpieczne suszenie.

 

Proces mycia peruk

Jeśli peruka jest regularnie używana wówczas mycie takiej peruki powinno być realizowane raz na dwa tygodnie. Pranie musi być realizowane ręcznie z wykorzystaniem specjalnych szamponów, które są przeznaczone do peruk syntetycznych. Po praniu należy perukę wypłukać, co pozwala przejść do procesu suszenia. Przed suszeniem można również zastosować specjalny balsam do peruk. Następnie peruka może być wysuszona w delikatny sposób przy użyciu ręcznika. Dopiero po wykonaniu takich czynności można przejść do delikatnego układania włosów palcami. W celu zapewnienia ostatecznego wysuszenia się peruk można rozłożyć je na stojaku. Powinna ona przebywać na takim stojaku, co najmniej przez osiem godzin.

Mokrych peruk nie można czesać. Tanie Peruki nie powinny być również poddawane żadnym, dodatkowym zabiegom pielęgnacyjnym. Prowadzić to może to pojawienia się uszkodzeń. Jednocześnie peruka nie powinna być prana w wysokich temperaturach, ani suszona suszarkami. Dobrej jakości peruka będzie w stanie wrócić do swojego pierwotnego kształtu po ręcznym myciu.