Fala uderzeniowa jako nowoczesna terapia lecząca

 Fala uderzeniowa jako nowoczesna terapia lecząca

Rozwój technologii przyczynił się do znacznego postępu w naszej cywilizacji. Mowa tutaj zarówno o cyfryzacji, czyli przeniesieniu częścią naszego życia do świata online, a także uzyskaniu całkiem nowych rozwiązań technologicznych wspomagających leczenie pacjentów. Jednym z takich przykładów jest właśnie fala uderzeniowa, generowana przez specjalny aparat zaprojektowany właśnie do jej produkcji. Cała technika należy do rozwiązań nieinwazyjnych, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które zostały w niej zastosowane. pozwala także na wykorzystywanie jej do leczenia, bez pojawiania się dodatkowych efektów ubocznych. W głównej mierze służy ona leczeniu przewlekłego bólu, który dotyka coraz większą liczbę ludności. Idealnym jej zastosowaniem jest chroniczny ból, jak i ten bezpośrednio związanych z danymi chorobami. Aktualnie w głównej mierze skupia się ona jednak na bólach występujących w układzie mięśniowo-szkieletowych i to tam jest najczęściej stosowana. Dlatego też przyjrzyjmy się jej głownej zasadzie działania.

Fala uderzeniowa – zasada działania

Urządzenie produkujące falą uderzeniową opiera się na zasadzie wytworzenia podciśnienia,  które następnie generuje wspomnianą wcześniej falę. W efekcie jej moc, głębokość wniknięcia, a także długość trwania zależna jest tylko i wyłącznie od naszych aktualnych potrzeb i dostosowana do możliwości ciała pacjenta, a także wielkości bólu. Fala uderzeniowa jest to rodzaj energii akustycznej przenoszącej Impuls na bolące mięśnie, powodujące ich rozluźnienie i zminimalizowanie bólu, a także cofnięcia obecnego stanu zapalnego. Ma szerokie zastosowanie między innymi w fizjoterapii, ortopedii, a także medycynie sportowej, czyli miejscach, w których jest najczęstszy kontakt z uszkodzeniami w zakresie układu mięśniowo-szkieletowego oraz bólem wynikającym z szeregu dolegliwości ruchowych. W znacznym stopniu znakomicie się ona sprawdza w przypadku procesu leczenia, niwelując ból poszczególnych tkanek, a tym samym przyspieszając całą regenerację. W momencie, kiedy nie odczuwamy ból, sami czujemy się dobrze i bardziej optymistycznie patrzymy na możliwości wyjścia z danej dolegliwości. W efekcie, automatycznie nasze ciało produkuje właściwe hormony,  które przyspieszają regenerację i tym samym sposobem cały nasz organizm na tym korzysta. Fala uderzeniowa zmniejsza także napięcie mięśni, a także hamuje skurcze, tym samym pozwalając na odprężenie i redukcję wielu stresów. Istnieje szereg wskazań chorób, wktórych warto używać tego rodzaju technik i można z nimi zapoznać się na poszczególnych stronach przychodni. Dodatkowo cena tego zabiegu jest także niewielka, gdyż ogranicza się do wysokości 100 zł. Niestety istnieje szereg przeciwwskazań, kiedy to nie powinno stosować się fali uderzeniowej. Mowa tutaj między innymi o aktywnej chorobie nowotworowej, hemofilii, problemów z sercem oraz krążenia, a także ciążą. Pomijając jednak te aspekty, rozwiązanie to jest godne uwagi i znakomicie wpasuje się w nowoczesne postępowanie obecnego świata. Dlatego też warto mieć je na uwadze, w szczególności, gdy męczy nas stały chroniczny ból i nie umiem sobie z nim poradzić.

Fala uderzeniowa możliwe zabiegi

Aby móc udać się na zabieg falą uderzeniową, należy znaleźć odpowiednią przychodnię, która posiada do tego właściwy sprzęt. W tym celu warto przeszukać internet oraz wykorzystać możliwości

geolokalizacji, która to lokalizuję w najbliższej odległości od naszego położenia taką placówkę. Rozwiązanie to jest także o tyle wygodne, że pozwala na zapoznanie się z ocenami na temat danego miejsca, a także opiniami pacjentów, którzy przybyli ten zabieg. W efekcie pozwolą nam utwierdzić się w przekonaniu, że całość jest niezwykle przyjemna i bezpieczna dla naszego organizmu dlatego też warto jej spróbować. Podsumowując, fala uderzeniowa to nowatorskie rozwiązanie, godne uwagi i pozwalające na trwałe pozbycie się dolegliwości powodujących ból.