Czy redukcja tkanki tłuszczowej bez ingerencji skalpela jest możliwa?

Dzięki nowoczesnym zabiegom modelowania zdecydowanie tak. Do tych najskuteczniejszych zaliczana jest kriolipoliza cooltech – dowiedz się, na czym polega zabieg oraz jakich efektów możesz się po nim spodziewać.

Czym jest kriolipoliza cooltech?

Jedna z najnowocześniejszych metod modelowania sylwetki, kriolipoliza cooltech, to alternatywa dla inwazyjnego pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu wymraża się nadmiar tkanki tłuszczowej w temperaturze nie przekraczającej -10 stopni Celsjusza, dzięki czemu podskórne komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, po czym stopniowo zostają wydalane przez układ limfatyczny. Kriolipoliza należy do zabiegów w pełni bezpiecznych, zaś efekty redukcji tkanki tłuszczowej po zabiegu stają się w pełni zauważalne już po ok. 2-3 miesiącach. Warto jednak pamiętać, aby wykonywać go wyłącznie w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, jak. Zabieg ten polecany jest zwłaszcza osobom aktywnym fizycznie, które mimo tego posiadają trudną do samodzielnego zredukowania tkankę tłuszczową w okolicy brzucha, ud i bioder.

Jakie są główne zalety zabiegu?

Przede wszystkim, już po pierwszym zabiegu kriolipolizy cooltech dochodzi do redukcji ok. 30% komórek tłuszczowych, co czyni go jednym z najskuteczniejszych na świecie. Ponadto, jest on całkowicie bezinwazyjny – dzięki temu znieczulenie podczas zabiegu nie jest konieczne, tak samo jak okres rekonwalescencji, wymagany po zabiegach przy użyciu skalpela. W tym przypadku wymrażane komórki tłuszczowe wydalane są z organizmu w naturalny sposób, umożliwiając swobodne funkcjonowanie nawet zaraz po zabiegu. Co istotne, wymrożone komórki się nie odbudowują, dlatego też nie trzeba obawiać się efektu jo-jo. Do zalet kriolipolizy cooltech warto zaliczyć również wysoki poziom bezpieczeństwa oraz oszczędność czasu: zabieg trwa maksymalnie 70 minut, co jednego dnia umożliwia wykonanie nawet dwóch zabiegów, obejmujących różne obszary ciała.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy cooltech?

Na pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej, kosmetolog musi dokonać pomiaru grubości tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możliwe będzie dobranie właściwych parametrów urządzenia cooltech. Następnie, na obszar ciała poddawany kriolipolizie nałożona zostaje specjalna ochronna membrana, przez którą aplikator urządzenia zasysa fałd skóry. Zabieg, w zależności od wskazań, trwa 45 lub 70 minut – końcowym etapem jest natomiast rozmasowanie zamrażanej części ciała przez kosmetologa, co ma na celu przywrócenie krążenia. Początkowo skóra może być lekko zaczerwieniona, niektórzy pacjenci odczuwają również tkliwość miejsca, w którym wykonywana była kriolipoliza bądź mrowienie, co jednak nie utrudnia wykonywania codziennych zadań. Kolejny zabieg może zostać powtórzony natomiast po ok. 6-8 tygodniach.