Aparaty RTG – co warto o nich wiedzieć

Diagnostyka obrazowa jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej przełomowych odkryć we współczesnej medycynie. Dzięki niej leczenie różnego rodzaju schorzeń osiągnęło zupełnie nowy poziom. Mimo coraz to nowszych rozwiązań, podstawą obrazowania medycznego, wciąż są popularne i znane każdemu z nas, aparaty RTG. Trzeba jednak podkreślić, że aparaty RTG XXI wieku w niczym nie przypominają tych, stosowanych dwadzieścia lat temu. Obecnie, w szpitalach znajdziecie nowoczesne jednostki diagnostyczne, wyposażone w wiele niespotykanych wcześniej funkcjonalności. Jakość zdjęć RTG, które otrzymujemy w dzisiejszych czasach jak tak dokładna, że aż zachwycająca. Kilka lat temu nikt o niej nie śnił.

Nowoczesna diagnostyka obrazowa a aparaty RTG

Niezwykle szybki rozwój technologii obrazowania diagnostycznego umożliwia coraz bardziej precyzyjne diagnozowanie. Poza tradycyjnym promieniowaniem rentgenowskim, w dzisiejszych czasach możemy także wykorzystywać rezonans magnetyczny oraz coraz bardziej popularną medycynę nuklearną. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że to aparaty RTG oraz promieniowanie X, które wykorzystują, wciąż są najpopularniejszą metodą diagnozowania obrazowego. Trzeba zaznaczyć, że obecnie aparaty RTG są niesamowicie nowoczesnymi rozwiązaniami, których obraz jest szaleńczo dokładny i wyraźny.

RTG cyfrowe – niezwykła dokładność

Cyfrowe aparaty RTG to urządzenia, które bardzo ułatwiają przebieg badania. Zastosowane w nich funkcje pozwalają na otrzymanie wysokiej jakości obrazu w formacie 3D, podgląd na żywo oraz indywidualne dopasowywanie dawki promieniowania X do potrzeb konkretnego pacjenta. Dzięki temu nowoczesne aparaty RTG są dużo bardziej bezpieczne niż ich poprzednicy, których spotykaliśmy w szpitalach kilkanaście lat temu.

Rentgen – urządzenie mnóstwa możliwości

Miniaturyzacja urządzeń elektronicznych oraz wielki krok rozwojowy technologii cyfrowych, umożliwia firmom, takim jak United Imaging Healthcare, dostarczanie klientom aparatów RTG, które są zdecydowanie mniejsze, dużo bardziej kompaktowe i komfortowe w użytkowaniu. Montaż takich rozwiązań jest dużo prostszy, a one same mieszczą się w naprawdę małych pomieszczeniach. Przebieg badania, wykonywanego nowoczesnym aparatem RTG jest tak szybki, że niejednego z Was wprowadzi w zdumienie.

Aparat RTG cena – co na nią wpływa?

Cena aparatu RTG jest wypadkową wielu czynników. Kształtują ją rodzaj urządzenia, akcesoria uzupełniające, specjalistyczne oprogramowanie i dedykowane rozwiązania dla konkretnego miejsca. Nie jest jednak tajemnicą, że tego typu urządzenia do najtańszych nie należą. Ich koszt to około kilkuset tysięcy złotych. Oczywiście jest on ogromny, aczkolwiek kliniki, które decydują się na zakup go wiedzą, że inwestycja ta stosunkowo szybko się zwraca.