c, czym jest i jak ją leczyć

Fala uderzeniowa, czym jest i jak ją leczyć

Fala uderzeniowa to pojęcie medyczne i wcale nie wiąże się tutaj z zastosowaniem różnego rodzaju wybuchów. Wszystko sprowadza się do leczenia problemów związanych z układem szkieletowo-mięśniowym, z zakresu ortopedii, czyli leczenie chronicznego bólu związanego z układem ruchu. Zasada działania fali uderzeniowej jest dość prosta. Główny aparat wytwarzać ciśnienie, a następnie przy pomocy odpowiednich impulsów wytwarza falę, która uderza w poszczególne części naszego ciała. Dzięki dobraniu odpowiednich parametrów, „atakowane” jest konkretne miejsce, dosłownie niszcząc pojawiający się w nim ból. Jest to bardzo nowatorska oraz nowoczesna metoda, która zyskuje coraz większe uznanie u szeregu pacjentów. W wielu przypadkach to właśnie już po jednym zabiegu wiele osób zauważa, że zmniejszają się objawy bólowe, a także dochodzi do niwelowania aspektów zapalenia. Istotne jest to, że siła fali uderzeniowej jest zależna od potrzeby, a także od możliwości naszego ciała. Innymi słowy, moc, czas trwania oraz głębokość, na jaką ma wynikać, będzie indywidualnie ustalona pod kątem każdego pacjenta. Pierwotnie należy ona do metod stosowanych przy leczeniu kamieni nerkowych. Jednakże zauważono, że w momencie, kiedy były one rozbijane właśnie przy pomocy analogicznej fali uderzeniowej, dochodziło do także niwelowania innych skutków ubocznych, w tym między nimi bólu. Dalszy rozwój badań pozwolił na zastosowanie jej na znacznie większą skalę. Sama terapia falą uderzeniową obejmuje około pięciu do sześciu zabiegów,  które trwają z reguły kilka minut i wykonywane są raz lub dwa razy w tygodniu.

 Fala uderzeniowa – kiedy stosować

Wielu lekarzy bardzo chętnie zachęca pacjentów do brania udziału w tego rodzaju badaniu, gdyż widać po nim faktyczne efekty. Istnieją sytuacjach, w których fala uderzeniowa poprawia krążenie i przyspiesza metabolizm w komórkach tłuszczowych, tym samym wpływających pozytywnie na odchudzanie. Wiele salonów estetycznych stosują ją także w swoich terapiach. Pojawia się więc pytanie, kiedy powinniśmy skusić się na takie rozwiązanie medyczne? W głównej mierze skierowane jest one do osób, które odczuwają wszelkiego rodzaju bóle między innymi w barku, nadgarstkach, więzadłach rzepki, pourazowe czy też w okolicy bioder. Dodatkowo znakomicie także sprawdza w momencie pojawienia się stanów zapalnych między innymi związanych z mięśniami oraz ścięgnami. Istotne jest jednak to, że choć sama fala uderzeniowa nie posiada szczególny przeciwwskazań, to nie powinno się stosować w szczególności u osób, które mają problemy ze zmianami nowotworowymi lub też ostatnio przeszły zawał serca, czy też mają inne choroby związane z krwią i jej krążeniem. Dodatkowo unikać powinny jej także kobiety w ciąży, gdyż może negatywnie wpływać na rozwój płodu. W innych przypadkach, nie ma wyraźnych przeciwwskazań. Fala uderzeniowa, to nowatorska metoda leczenia bólu, która sprawdza się o wiele lepiej niż różne tabletki. Jest to doskonałe rozwiązanie, w szczególności dla osób,  które ponownie chcą odzyskać sprawność ruchowa, a ból utrudnia im to i nie pozwala na cieszenie się z codziennego życia. Warto podkreślić, że każdy pacjent trochę inaczej reaguje na efekt tego zabiegu, lecz w ostatecznym rozrachunku wszyscy mogą pozbyć się bólu i dyskomfortu. Dlatego też mając jakiekolwiek problemy z bólem lub zapaleniem, warto zastanowić się takim rozwiązaniem, gdyż faktycznie może nam przynieść, korzystny skutek ma bardzo długi okres czasu.

Słowo podsumowania

Fala uderzeniowe to znakomite rozwiązanie, które wpisuje się w nowoczesne trendy technologiczne. Poszukując więc szybkiego i trwałego sposobu na pozbycie się bólu na tle układu mieśniowo-szkieletowego, jak najbardziej powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z jej możliwości. Pojęcie to coraz częściej pojawia się w internecie, z tego tez powodu chcąc poznać więcej informacji, wystarczy skorzystać z różnych wyszukiwarek online. Ostatecznie po fali uderzeniowej możemy oczekiwać skutecznego działania, niezwiązanego z dodatkowymi skutkami ubocznymi.