Chirurg naczyniowy Warszawa
Problem traktowany na serio głównie przez kobiety. Wpływa on mocno na estetykę, jest wyraźnym defektem skórnym, z którym nikt nie chce mieć do czynienia. Tak zwane „pajączki” na nogach to zadanie dla chirurga naczyniowego.
Pajączki
Profesjonalna nazwa pajączków na nogach to wenektazje. Tak nazywa się całe wydarzenie tworzenia się siateczek rozszerzonych naczyń. Wenektazje to jeden z pierwszych objawów niewydolności
żylnej. Przyczyn pajączków na nogach można szukać między innymi w predyspozycjach genetycznych, ale także małej aktywności fizycznej, stosowania antykoncepcji hormonalnej czy nadciśnienia. Każda osoba, która doznała pajączków, chciałaby jak najszybciej się ich pozbyć. Jak to zrobić? Udzielić odpowiedzi może jedynie lekarz specjalista, który najpierw musi Cię obejrzeć. Metod jest wiele, począwszy od laseroterapii, a skończywszy na zabiegu. Pajączki śródskórne, znane również jako teleangiektazje znajdują się tuż pod skórą. Są to naczynka włosowate, które mają średnicę około milimetra. Swoim kształtem przypominają pajęcze odnóża. Z reguły są one koloru niebieskiego, sinego lub brunatnoczerwonego. Możliwe są również większe pajączki, znajdujące się głębiej i poszerzające się do trzech milimetrów.
Pajączki najczęściej występują u osób, które w rodzinie miały osoby z chorobami żył. Problemy z pajączkami mogą mieć również osoby w wieku dojrzewania, a także kobiety w ciąży lub kobiety przechodzące menopauzę. Pajączki naczyniowe powstają również, gdy za bardzo obciążymy dolne kończyny, co nie oznacza, że szkodzi im aktywność fizyczna. Wręcz przeciwnie. Powinniśmy się ruszać. Pajączkom bardziej sprzyja natomiast obuwie jak szpilki lub ciasne buty. Podobnie palenie papierosów czy nadmiar kilogramów źle wpływa na nasze krążenie.
Jak leczyć pajączki?
Pajączki leczy lekarz specjalista. Najpierw należy wykonać USG dopplera. Lekarz powinien znać również pełną historię medyczną pacjenta na początku leczenia, zanim wdroży odpowiednią terapię. Metod leczenia pajączków jest kilka. Jedną z najpopularniejszych jest skleroterapia kompresyjna. Do światła uszkodzonego naczynia podaje się specjalny lek, dzięki któremu zarastają ścianki naczynia. To zabieg bezbolesny, wykonywany cienką igłą. Ilość sesji zależna jest od przypadk. Jedną z odmian skleroterapii jest skleroterapia piankowa, w której lek jest w postaci spreparowanej pianki. Inną popularną metodą jest laseroterapia – zabieg z wykorzystaniem laserów wysokoenergetycznych. Pajączki na nogach usuwa się również poprzez kriochirurgię.
Kiedy pojawią się u Ciebie pajączki koniecznie powinieneś udać się do chirurga naczyniowego. Chirurg naczyniowy jest bardzo ważnym lekarzem specjalistą. Jego interwencje mogą uratować życie. Może on również zlikwidować pajączki, co poprawi estetykę Twojego ciała. Chirurg naczyniowy warszawa zajmuje się takimi schorzeniami jak: miażdżyca, choroby zapalne układu krążenia, zespół stopy cukrzycowej, zator tętnicy płucnej, leczenie zwężeń i niedrożności tętnic, tętniaki przewlekłe, tę tniaki pęknięte, zapalenie aorty piersiowej, ostre i przewlekłe choroby żył, przewlekłe owrzodzenia żylne, nowotwory układu naczyniowego, choroba Buergera.